Jump to content

Audiobooks / Feelgood


Cover for Blind Dates
Audiobook

Blind Dates

Is true love just a few dates away...or even closer than you think?Tom has always been a hopeless romantic: but now he's just hopeless. After lockdown in particular made the millen ...


Cover for Korsen
Audiobook

Korsen

Jeremias är en berättelse i tre delar, om den eviga striden mellan det onda och det goda, om kärleken till familjen och om trogen vänskap mellan gammal och ung. Det är en berättels ...


Cover for Nyckeln
Audiobook

Nyckeln

Jeremias är en berättelse i tre delar, om den eviga striden mellan det onda och det goda, om kärleken till familjen och om trogen vänskap mellan gammal och ung. Det är en berättels ...


Cover for Rånarna
Audiobook

Rånarna

Efter att ha rånat en värdetransport drar sig gärningsmännen tillbaka, i tron om att de aldrig mer kommer att vara i behov av pengar. Men pengarna tar slut fortare än vad de beräkn ...


Cover for Summer on the Italian Lakes
Audiobook

Summer on the Italian Lakes

Could one summer on the Italian coast change Brie's life forever? Brianna Middleton has won the hearts of millions of readers with her sweeping love stories. But the girl behind th ...


Cover for A Summer of New Beginnings
Audiobook

A Summer of New Beginnings

Meet Zara Bailey, a travel writer paid to cover some of the globe's most luxurious locations. Jetting from wooden huts on stilts in turquoise seas to boutique hotels with roaring f ...


Cover for Lollo söker
Audiobook

Lollo söker

Lollo lever ett utsvävande singelliv på krogen och Tinder där hon träffar den ena snubben efter den andra. Ingen av killarna fastnar och hon har tröttnat på att vakna upp med ånges ...


Cover for Brud på rymmen
Audiobook

Brud på rymmen

Elin hade alltid tyckt att det var något speciellt med havet och hade länge känt en längtan dit. I samband med en sjukskrivning får hon ett erbjudande om att tillbringa ett par som ...


Cover for The Little Shop in Cornwall
Audiobook

The Little Shop in Cornwall

Claudia thought she knew how this summer was going to go. Turns out, she didn’t have a clue... It’s been two years since Claudia arrived on the beautifully rugged Cornish coast wit ...


Cover for Revenge
Audiobook

Revenge

If you keep dangerous secrets you’ll pay the ultimate price...In the South of France, playground of the rich and famous, world renowned chef Dexter Franklin is organising a night t ...


Cover for Addicted
Audiobook

Addicted

Fame, fortune and five-star luxury. Meet four fabulous women – all of them hold a dark secret... one of them won’t live to tell the tale.Nancy Arlow: the fading entertainer determi ...


Cover for Deadly Obsession
Audiobook

Deadly Obsession

What would you do if you saw your husband killed right in front of you... identified his body... had him cremated... then six months later received a letter written by him two days ...


Cover for Trinity
Audiobook

Trinity

‘The ultimate guilty pleasure of a rollercoaster read you'll want to repeat the experience of time and time again... His scandalously sexy novels will keep you up all night.’ Melan ...


Cover for Scandalous Lies
Audiobook

Scandalous Lies

Lovers and liars, divas and sinners, welcome to a world of scandal, where one woman will pay the ultimate price.SUSPENSE: Georgia’s best friend, ballroom dancing sensation Mitzi, h ...


Cover for Brustna hjärtans bekännelser
Audiobook

Brustna hjärtans bekännelser

På sajten storiesofbrokenhearts.com samlas människor från hela världen för att anonymt skriva av sig om hjärtesorg, krossade ambitioner och allt annat som får livet att suga. Här m ...


Cover for Semester från kärleken
Audiobook

Semester från kärleken

Natasha är som en magnet för konstiga killar, särskilt medelmåttiga typer med ett intellektuellt svårmod. Alla påpekar det för henne, och efter det senaste fiaskot svär hon på att ...


Cover for Logdans och smilgropar (vecka 30)
Audiobook

Logdans och smilgropar (vecka 30)

Som barn var systrarna Stine och Lene bästa vänner, men någonstans på vägen tappade de bort varandra i livets karusell. Det enda de numera har gemensamt är sitt ointresse för Campi ...


Cover for Sommaren är lång (vecka 29)
Audiobook

Sommaren är lång (vecka 29)

Karin har precis kommit ur ett långt äktenskap och saknar sommarplaner för första gången på trettio år. Alla runtomkring henne verkar ha något i kalendern – till och med exmaken St ...


Cover for Livet på distans
Audiobook

Livet på distans

Vår 2020. En pandemi vänder upp och ner på tillvaron och det mesta ska nu ske på distans. Det blir en utmaning för många, men det dyker även upp oväntade möjligheter. Anders, ensam ...


Cover for I Fina Kulas värld
Audiobook

I Fina Kulas värld

Josefina Magdalena Hanna Kulas värld är inte som alla andras. Det tycker Josefina, eller Fina som hon kallar sig själv, är mycket bra. För hur tråkig vore egentligen inte en värld ...


Cover for Love to Hate You
Audiobook

Love to Hate You

Can your worst enemy become the love of your life? A fun, feisty, feel-good romance for fans of Sophie Kinsella and Meg Cabot. Jennifer and Ian have known each other for seven year ...


Cover for Fates and Fortunes in Little Woodford
Audiobook

Fates and Fortunes in Little Woodford

Summer is approaching in the market town of Little Woodford, which can only mean one thing: the town fete! But the winds of change are blowing through the sleepy town high street a ...


Cover for A Bumpy Year
Audiobook

A Bumpy Year

Pregnant. Single. Dating. It's going to be... a bumpy year!Trish Kirkpatrick never expected to find herself unmarried, pregnant... and not entirely sure who the baby's father is.Wi ...


Cover for Allt började med en hemlighet
Audiobook

Allt började med en hemlighet

Problemet med hemligheter är att du aldrig kan gissa vad konsekvenserna kommer att bli ... Lainey har förlorat allt. Men tillsammans med sin vän Kit lyckas hon med hjälp av en lite ...


Cover for Grinden
Audiobook

Grinden

Jeremias är en berättelse i tre delar, om den eviga striden mellan det onda och det goda, om kärleken till familjen och om trogen vänskap mellan gammal och ung. Det är en berättels ...